Telefon +48 574 987 112 E-mail biuro@mediadesign.pl Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Druk UV

Druk UV to innowacyjna i najnowsza technologia druku cyfrowego, która umożliwia drukowanie obrazów o najwyższej jakości. Zastosowanie tej techniki daje możliwość perfekcyjnego i realistycznego, a przy tym pełnokolorowego druku wielkoformatowego praktycznie na każdym sztywnym i elastycznym materiale (włącznie z materiałami o dowolnym tle i fakturze) jak i na podłożach bezbarwnych czy lustrzanych. Wydrukowany obraz jest niezwykle trwały i odporny m.in. na blaknięcie, tarcie oraz warunki atmosferyczne takie jak wilgoć czy niska lub wysoka temperatura.
 
Na czym polega druk UV?
 
Druk UV polega na drukowaniu specjalnymi tuszami na praktycznie dowolnego rodzaju płaskim podłożu i utrwalaniu położonego atramentu za pomocą promieniowania UV. Drukarka UV zasilana jest farbami UV, które są ciekłymi polimerami. One to podczas procesu polimeryzacji ulegają utwardzeniu i pozostają na powierzchni materiału jako warstwa nadrukowanego, wielobarwnego plastiku. Wspomniana już trwałość to efekt naświetlania nadruku światłem UV, które odpowiada za utrwalenie naniesionych treści oraz grafiki. Technologia druku UV nie wymaga suszenia, toteż materiał zaraz po wydrukowaniu może być dalej obrabiany, przycinany i pakowany. Ciekawostką jest fakt, że do druku UV,  jako pierwszą warstwę nadruku, można zastosować biały tusz. To rozwiązanie pozwala wykonać nadruk na podłożu o dowolnym kolorze i przeźroczystości, zachowując przy tym dokładne kolory zaprojektowanej grafiki.
 
Praktycznie wszędzie
 
Dzięki tej technologii można nanieść planowaną grafikę na baner lub papier billboardowy, plexi, PCW, aluminium, metal, drewno, płytę MDF, wiórową i OSB, szkło, tekturę, folię czy lustro. Z nadruku UV mogą skorzystać również projektanci architektury wnętrz, producenci mebli czy firmy eventowe. Technologię tę można zastosować również na płaskich przedmiotach posiadających nieregularne kształty.
Większość grafik drukowanych UV nie wymaga laminowania, co zmniejsza koszty i czas produkcji. Zaletą tego rodzaju druku jest również fakt, że wyprodukować można już od 1 sztuki bez ponoszenia dodatkowych kosztów przygotowalni.
 
Druk UV najważniejsze fakty
 
- Druk UV można wykonać na praktycznie każdym podłożu, również tym posiadającym nieregularne kształty,
- Druk UV możliwy jest zarówno na powierzchniach gładkich jak i posiadających fakturę,
- Dzięki drukowaniu UV powstają obrazy najwyższej jakości. W tej metodzie druku możliwe jest zastosowanie białej farby, w efekcie czego nadruk może powstać na podłożu o dowolnym kolorze i przeźroczystości, zachowując przy tym dokładne kolory grafiki z projektu,
- Druk UV charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie i warunki atmosferyczne (woda, wilgoć, słońce, zmienne temperatury)
- Druk UV jest bezwonny, więc z powodzeniem można go stosować do wnętrz pomieszczeń,
- Druk naniesiony na powierzchnię jest od razu gotowy bądź do dalszej obróbki (np. przycinanie),
- Znakowanie drukiem UV można już wykonywać od 1 sztuki zamówienia.

Copyright © 2019 mediadesign - Agencja reklamowa