Telefon +48 574 987 112 E-mail biuro@mediadesign.pl Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Tampodruk

To metoda polegająca na nakładaniu trwałej i gęstej farby przy pomocy specjalnego stempla, tzw. tamponu. Jego niewątpliwą zaletą jest uniwersalność. Za pomocą tampodruku można znakować każdy, nawet bardzo mały gadżet. Bez znaczenia jest też jego kształt oraz powierzchnia. Dzięki zastosowaniu odpowiednich parametrów używanej farby tampodrukiem można znakować  m.in. tworzywo sztuczne, szkło, metal i drewno. Niewątpliwą zaletą tej metody jest też precyzja i  wyrazistość. Tampodruk jest opłacalny zarówno w sygnowaniu małej ilości gadżetów jak i tych znaczonych masowo np. długopisów.

O tampodruku słów kilka

Metoda tampodruku wzięła swoją nazwę od silikonowego, elastycznego stempla, zwanego tamponem. Za jego pomocą nanosi się farbę na znakowaną powierzchnię. Odpowiednio dobrana forma stempla pozwala nadrukowywać wzory na różnego rodzaju powierzchniach – nierównych, nieregularnych, prostych, wklęsłych i wypukłych. Do wykonania nadruku potrzebna jest matryca, z wytrawionym wzorem do nadruku, z której tampon pobiera farbę. Następnie tampon uderza w znakowany element pozostawiając trwały nadruk. Stosując odpowiednie farby drukarskie tampodrukiem można znakować szklane, papierowe, gumowe, plastikowe, skórzane, drewniane i metalowe powierzchnie. Nadruki tamponowe charakteryzują się bardzo wysoką rozdzielczością, co sprawia, że nawet kilkumilimetrowe napisy są doskonale czytelne.

Czy właśnie tej metody znakowania poszukujesz?

Najważniejszą zaletą tampodruku jest jego wszechstronność. Nadruk można nanosić na nieregularne i nierówne powierzchnie całej gamy materiałów. Tampodruk to metoda, która niezwykle precyzyjnie odwzorowuje projekt. Znakowanie raz naniesione jest praktycznie niezniszczalne, gdyż jest odporne na czynniki mechaniczne oraz uwarunkowania atmosferyczne. Istotną zaletą jest tutaj również niska cena nadruku. Tampodruk polecany jest zarówno dużym, jak i małych przedsiębiorstwom, które dopiero co wkraczają na rynek i nie chcą inwestować ogromnych środków finansowych w promocję firmy.
Wadą tej metody jest brak możliwości uwzględnienia przejść tonalnych w kolorach oraz wysokie koszty przy nadruku wielokolorowym. Pomimo tego, że tampodruk jest jedną z najtańszych technik znakowania, to jednak warto mieć świadomość tego, że im więcej w logo będzie kolorów, tym cena realizacji usługi będzie wyższa.

Wszechstronne zastosowanie

To technika idealna na oznakowanie m.in. długopisów, ołówków, części samochodowych, breloków, zegarków, zabawek, różnego rodzaju gadżetów – również tych miękkich, elementów i paneli sprzętu AGD, elementów wyposażenia wnętrz, akcesoriów medycznych, a przy użyciu specjalnych farb spożywczych – także produktów spożywczych oraz farmaceutycznych.

Tampodruk – w skrócie

- Tampodruk jest uniwersalny – tampony mają różne kształty, można więc, oprócz powierzchni płaskich i gładkich,  znakować także na tych nierównych bądź nieregularnych,
- Tampodruk charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i dobrą jakością nadruku. Napisy nawet te kilkumilimetrowe pozostają czytelne,
- Nadruk tampodrukiem stosowany jest na tworzywa sztuczne, gumę, drewno, ceramikę, szkło i metal,
 - Należy wziąć pod uwagę fakt, że druk każdego koloru na przedmiocie jest dodatkowo taryfikowany. Ilość miejsc sygnowanych nadrukiem oraz ilość użytych kolorów budują cenę,
- W znakowaniu tampodrukiem nie ma możliwości wykonania przejść tonalnych w grafice,
- powierzchnia nadruku jest stosunkowo nieduża.


Copyright © 2019 mediadesign - Agencja reklamowa