Telefon +48 574 987 112 E-mail biuro@mediadesign.pl Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Haft komputerowy

Ze względu na swoje właściwości estetyczne oraz wytrzymałość, jest bardzo popularną metodą znakowania. Nie da się ukryć, że haftowanie jest również nie tylko estetycznym, ale i eleganckim sposobem zdobienia oraz personalizacji. Obecnie nie ma na rynku trwalszej metody znakowania. Materiał, na którym znajduje się haft może być prany i prasowany. Przy pomocy tej metody możemy znakować w m.in. odzież, czapki, koce, ręczniki, plecaki oraz torby.
 
Jak działa hafciarka?
 
Haft komputerowy polega na automatycznym wyszyciu wzoru na tkaninie za pomocą specjalnie zaprogramowanej maszyny. Zanim wzór znajdzie się na materiale najpierw należy przygotować projekt grafiki, która ma zostać wyhaftowana. Warto zaznaczyć, że jest to podstawowy czynnik wpływający na jakość wykonania  grafiki. Zaprojektowany na komputerze wzór wysyłany jest do hafciarki tak jak do drukarki. Następnym etapem produkcji jest oznaczenie miejsce, w którym haft ma naniesiony. Odpowiednio zaprogramowana maszyna hafciarska realizuje już dalszą część zadania. 
 
Haft komputerowy = trwałość i  oryginalność
 
Haft komputerowy to ekskluzywna i najbardziej trwała metoda znakowania. Haft komputerowy nie niszczy się podczas użytkowania i prania zachowując swój pierwotny wygląd. Stosowane przez nas nici nie tracą barwy oraz swoich właściwości nawet po wielu praniach, a sam haft jest bardzo wytrzymały i odporny na pranie w wysokich temperaturach.
Haft komputerowy sprawdzi się nie tylko na ręcznikach, pościeli, odzieży – również tej reklamowej i roboczej, kocach, plecakach, czapkach, torbach, ale również na takich materiałach jak polar, skóra naturalna i syntetyczna oraz filc. Komputerowe sterowanie igłą sprawia, że wszystkie przeszycia są wykonywane bardzo precyzyjnie. Haft komputerowy daje również możliwość uzyskania ciekawych efektów za pomocą nici metalizujących i ognioodpornych.
Cena haftu komputerowego zależna jest od nakładu oraz wielkości i skomplikowania nadruku. Ze względu na konieczność napisania programu, haft komputerowy jest zupełnie nieopłacalny dla pojedynczych sztuk odzieży. Ograniczeniem tej metody jak także gramatura materiału. Nie nadaje się ona do nadruków na cienkich (poniżej 190g) oraz delikatnych materiałach. Naniesienie na nie haftu sprawi, że będą się ściągać.
 
Czym jest haft 3D?
 
Coraz popularniejszy staje się haft trójwymiarowy tzw. 3D. Można powiedzieć, że jest to ciekawsza i coraz bardziej trendy wersja haftu standardowego. Komputerowy haft 3D daje możliwość haftu w kilku płaszczyznach. Rozwiązanie takie nie tylko uatrakcyjnia wzór, ale też wyróżnia go na tle innych.
 
Haft komputerowy – w skrócie
 
- Haft komputerowy to naszywki i hafty reklamowe, które można nanieść na różne typy odzieży,
- Haft komputerowy pozwala na stworzenie trwałych, dowolnych wzorów w różnorodnej kolorystyce,
- Wyhaftowany wzór jest bardzo trwały, niespieralny, a przy tym elegancko wygląda,
- Szeroki wybór kolorów i właściwości nici, pozwala wybrać najbardziej efektowne i optymalne rozwiązanie,
- Haft jest obecnie bardzo modny,
- Haft komputerowy nie nadaje się do cienkich i delikatnych materiałów o gramaturze poniżej 190g,
- Cena haftu zależna jest od nakładu zamówienia, a także wielkości i skomplikowania nadruku.

Copyright © 2019 mediadesign - Agencja reklamowa