Telefon +48 574 987 112 E-mail biuro@mediadesign.pl Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Termotransfer

Termotrasfer to metoda charakteryzująca się wysokiej jakości nadrukiem i trwałością. Jest atrakcyjna cenowo nawet przy zamówieniu liczącym sobie jedną lub kilka sztuk.

Troszkę techniki

Nadruk termotransferowy polega na termicznym wgrzaniu w materiał lub podłoże obrazu, który został wcześniej odpowiednio przygotowany. Ten dwuetapowy proces produkcji powoduje, że technika ta jest niezwykle trwała. Termotransfer idealnie sprawdza się przy nanoszeniu logotypów na gotowych produktach tekstylnych o nieregularnych kształtach, z trudnodostępnymi miejscami takich jak czapki z daszkiem, kołnierzyki, plecaki, torby czy kamizelki. Warto tutaj dodać, że metoda ta pozwala na zindywidualizowanie znakowanych sztuk.

Zalety i wady termotransferu

Jak każda metoda znakowania, również termotransfer ma swoje wady i zalety. Niewątpliwą zaletą tej metody jest połączenie wysokiej jakości nadruku z relatywnie niską ceną. Na jej plus można również zapisać różnorodność materiałów na które można nanieść nadruk: dzianiny, tkaniny, drewno, tworzywa sztuczne, plastik, ceramika oraz metal. Termotransfer jest również szybki w przygotowaniu i za jego pomocą można dokładnie odwzorować nawet niewielkie elementy w grafice.
Wadą tej metody jest fakt, że nadruk na tkaninie jest miejscem, które nie oddycha. Zaleca się również by wykonanego nadruku nie prasować. W metodzie tej nie można również wykonać przejść tonalnych.

O technice - w skrócie
 
- Termotransfer daje pewność, że nadruk będzie trwały i wysokiej jakości,
- Termotransfer zapewnia idealne krycie materiału,
- Jest opłacalny nawet dla 1 sztuki zamówienia,
- Nakład może być personifikowany,
- Termotransfer znakomicie sprawdzi się na takich materiałach jak: dzianiny, tkaniny, drewno, tworzywa sztuczne, plastik, ceramika oraz metal,
- Nadruk termotransferowy jest odporny na pranie, ścieranie, światło, temperaturę, uszkodzenia mechaniczne i wilgoć,
- Ze względu na to, nadruk termotransferowy jest odporny na warunki zewnętrzne, można tę metodę wykorzystać w systemach magazynowania i transportu, w firmach produkcyjnych oraz logistycznych.

 

Copyright © 2019 mediadesign - Agencja reklamowa