Telefon +48 574 987 112 E-mail biuro@mediadesign.pl Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Druk offsetowy i cyfrowy
Cena
Metody znakowania produktów
Kolor
Rozwiń
Filtruj

Druk offsetowy | Wydruki cyfrowe | Drukarnia online

  • Pokazuje 1–29 z 29 wyników

Oprócz znakowania gadżetów reklamowych zajmujemy się także drukowaniem materiałów promocyjnych dla firm oraz przedsiębiorców. Możemy zaoferować Ci przygotowanie i wydrukowanie między innymi kalendarzy reklamowych, katalogów szytych, katalogów klejonych, papieru firmowego, plakatów, notesów klejonych, teczek firmowych, ulotek oraz wizytówek. Te ostatnie będą pięknie prezentować się w oferowanych przez nas wizytownikach. Dzięki naszym usługom druku cyfrowego oraz druku offsetowego każda firma będzie mogła stworzyć komplet doskonałych, drukowanych artykułów reklamowych, które przyczynią się do jej promocji na rynku.

Co to jest druk offsetowy?

Druk offsetowy to metoda druku pośredniego. Oznacza to, że nadruk nie jest od razu przenoszony z matrycy na papier. Między nimi występuje jeszcze jeden etap – odbicie farby na cylindrze pokrytym gumą. To, jak obraz będzie ostatecznie wyglądał na papierze zależy od tego, jak fara została odbita na cylindrze. Maszyny służące do druku offsetowego zazwyczaj posiadają cztery cylindry, a każdy z nich przeznaczony jest do nakładania innego koloru wchodzącego w skład podstawowych barw farb drukarskich CMYK (cyjan, magenta, żółty i czarny). Cylindry po kolei odbijają farbę na papierze, tworząc doskonały wzór oraz mieszają się w celu naniesienia na wydruk wszystkich kolorów ze wzoru.

W druku offsetowym wykorzystuje się możliwości przyciągające i odpychające wody. W miejsca na matrycy, gdzie ma znaleźć się nadruk nanosi się substancje, które odpychają wodę i przyciągają farby. Natomiast tam, gdzie nadruku ma nie być postępuje się odwrotnie: stosuje się substancje odpychające farby i przyciągające wodę.

Druk cyfrowy – co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, w druku cyfrowym materiały do druku przenoszone są za pomocą danych cyfrowych z komputera. Jest to zatem bezpośrednia metoda druku – obraz powstaje bezpośrednio w maszynie cyfrowej i z tego miejsca zaczyna się proce drukowania. Dzięki temu łatwo i szybko można modyfikować pojedyncze kopie wydruku, co nie jest możliwe w przypadku druku offsetowego. Maszyna służąca do druku cyfrowego działa na podobnej zasadzie jak standardowe drukarki laserowe. Jednak wydruki uzyskiwane za pomocą profesjonalnych urządzeń są znacznie lepszej jakości niż te, które można uzyskać w warunkach domowych.

Druk cyfrowy a offsetowy - wady i zalety

Druk offsetowy jest bardzo zaawansowaną techniką drukowania stosowaną w poligrafii. Pozwala na otrzymanie druku o bardzo wysokiej jakości. Jest to jednak czasochłonny proces. Wymaga odpowiedniego przygotowania maszyn i matrycy, a każdy z kolorów nakładany jest na osobnych etapach. Wpływa to na koszty wydruku, a zatem druk offsetowy nie jest polecany do małych nakładów. Jednak w przypadku dużej ilości sztuk drukowanych materiałów jest on jak najbardziej opłacalny i często stosowany. W tym przypadku cena za jedną sztukę jest niższa niż w przypadku druku cyfrowego.

Natomiast druk cyfrowy jest stosunkowo nową metodą drukowania. Jest znacznie szybszy i tańszy niż druk offsetowy, ponieważ nie wymaga specjalnego procesu przygotowania urządzeń i materiałów. Gotowe wydruki można dostać praktycznie od ręki. Umożliwia także wprowadzanie personalizacji do kopii wydruków i jest opłacalny nawet przy niewielkich nakładach. Druk cyfrowy pozwala także na stosowane większej palety barw oraz dowolne skalowanie obrazu. Jednak jakość wydruku nie jest aż tak dobra jak w przypadku druku offsetowego.

Druk cyfrowy i offsetowy – co wybrać?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co będzie drukowane oraz w jakim nakładzie, bo od tego będzie uzależniony ostateczny koszt realizacji zamówienia. Ważne jest też zastanowienie się, zależy nam na wydruku o bardzo dobrej jakości.


Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać odpowiednią metodę druku.


Copyright © 2019 mediadesign - Agencja reklamowa