Telefon +48 574 987 112 E-mail biuro@mediadesign.pl Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Grawer laserowy

To technika, która polega na usunięciu z powierzchni materiału jego niewielkiej warstwy wiązką promienia laserowego. Jest to trwała, szybka i przede wszystkim bardzo precyzyjna metoda znakowania. Pozwala ona uzyskać wyjątkowo czyste krawędzie cięcia i wydobyć nawet najmniejszy detal. Nie ulega też wątpliwości, że każdy znakowany grawerem przedmiot wygląda estetycznie i efektownie. Poza tym grawerowanie laserem nie powoduje odkształceń wewnętrznych, pęknięć ani zarysowań. Metoda ta wykorzystywana jest do znakowania m.in. w metalu, tworzywach sztucznych, skórze i materiałach skóropodobnych, pleksi, drewnie, szkle, papierze czy gumie.
 
Trwały niczym diament
 
Tech­nika ta skie­ro­wana jest do tych, któ­rzy cenią sobie trwa­łość, czy­tel­ność, oryginalność, a przy tym ele­gan­cję zna­ko­wa­nego pro­duktu. Grawerowanie laserem jest nowoczesną i niezwykle precyzyjną metodą znakowania. Należy tu zaznaczyć, że grawerowanie laserowe to również jedna z najtrwalszych technik znakowania powierzchni. Raz naniesiony grawerton nie ulega zniszczeniu ani pod wpływem warunków atmosferycznych, ani ciepła, promieni UV ani nawet środków chemicznych.
 
Precyzyjnie milimetr po milimetrze
 
Grawerowanie laserowe to bezdotykowa metoda znakowania, wykorzystująca wiązkę laserową. Sterowana komputerowo wiązka promieni laserowych precyzyjnie usuwa materiał z powierzchni przedmiotu. Głębokość grawerowania zależy od materiału, mocy lasera i czasu oddziaływania wiązki laserowej. Wykorzystanie tej metody pozwala na uzyskanie niezwykłej precyzji, nieporównywalnej z jakimikolwiek innymi metodami, które są obecnie dostępne na rynku.
 
Niezniszczalna promocja firmy
 
Mechaniczne grawerowanie znane już było kilka wieków temu, a precyzyjne wzory i napisy na metalowych przedmiotach ozdobnych wykonywali ręcznie dawni jubilerzy. Mimo, że czasy się zmieniły, to jednak chęć posiadania czegoś oryginalnego, a przy tym trwałego pozostała niezmienna. Dzisiaj za pomocą specjalistycznego, sterowanego komputerowo lasera można stworzyć nie tylko symbole i oznaczenia seryjne, ale także zaprojektować i wykonać pojedyncze dekoracje w szkle, drewnie, metalu czy innych materiałach.
Cechą charakterystyczną grawerowania laserowego jest przede wszystkim elegancki wygląd i precyzja wykończenia każdego naniesionego detalu. Z uwagi na fakt, że wiązka sterowana jest komputerowo, niezwykle dokładnie można nanieść nawet kilkumilimetrowe, mikroskopijne wzory. Jak już wspomniano grawerowanie laserowe jest metodą bezdotykową, nie wymagającą żadnych narzędzi, to powoduje, że nie ma ryzyka uszkodzenia obrabianego tworzywa. 
 
Laser lubi papier, szkło, drewno, metal
 
Grawerowanie laserowe można wykorzystać do znakowania wielu materiałów. Z powodzeniem metodę tę wykorzystuje się na: metalu, aluminium, akrylu, drewnie – zarówno tym litym, jak i na materiałach drewnopochodnych jak fornir czy płyty pilśniowe, szkle, skórze oraz tkaninach, płytach MDF, korku, kamieniu naturalnym i sztucznym, gumie stemplarskiej, a także na kartonach i papierze.
Jak każda metoda, również grawerowanie laserem ma swoje wady. Nie ma tutaj możliwości nadania koloru znakowanej powierzchni.
 
Grawerowanie – to co najważniejsze
 
Grawerowanie to trwała i precyzyjna metoda znakowania,
- Grawerunek cechuje wysoka jakość i czytelność wypalanych znaków,
- Grawer laserowy często jest używany do personalizacji znakowanych przedmiotów,
- Grawer laserowy doskonale sprawdzi się na metalu, szkle i drewnie,
- Znakowanie grawerem jest wykonywane, nawet przy niskich nakładach,
- Grawerowanie wykonywane jest w jednym kolorze, nie ma też możliwości wykonania przejść tonalnych. Wybór koloru w tej metodzie jest więc ograniczony i zależy głównie od użytego materiału bądź też warstwy znajdującej się poniżej.

Copyright © 2019 mediadesign - Agencja reklamowa