Telefon +48 574 987 112 E-mail biuro@mediadesign.pl Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Flex i flock

 
Tajemnicze flex i flock to folie, które wgrzewa się w tkaninę. Różnią się one grubością i fakturą. Flex posiada gładką, błyszczącą lub matową powierzchnię i wykonana jest z wysokiej jakości matowej folii poliuretanowej, zlaminowanej z termicznie aktywowanym klejem. Miękka i przyjemna w dotyku może być z powodzeniem stosowana zarówno na ubrania robocze jak i sportowe oraz rekreacyjne. Folia flex charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na ścieranie oraz pranie. Nadruk wykonany folią flex jest cienki i rozciągliwy oraz co ważne „pracuje” razem z tkaniną.
Folia flock to celulozowe włókna sprawiające, że jej powierzchnia posiada aksamitną „meszkowatą” strukturę charakteryzującą się dużą głębią kolorów. Struktura ta powoduje, że flock jest delikatnie wypukła. Doskonale łączy się zarówno z materiałami naturalnymi jak np. bawełna, jak i tymi posiadającymi syntetyczne domieszki.

Flock to nadruk o efekcie zamszu 

Uzyskuje się go poprzez naniesienie na materiał strzyży tekstylnej o różnej długości włosa. Wzór wycięty na folii ze strzyżą wgrzewany jest w tkaninę, w wysokiej temperaturze oraz pod ciśnieniem. Otrzymany efekt jest delikatny i miły w dotyku. Wadą tej techniki jest to, że nie można nią nanosić małych i skomplikowanych wzorów, a nadruku nie można prasować. Jednak wypukłość wzoru zrobionego flockiem i jego estetyka pozwala na efektowność, której nie uzyska się żadną inną metodą. Warto też dodać, że nadruk wykonany flockiem jest wytrzymały i nie spiera się.

Copyright © 2019 mediadesign - Agencja reklamowa